Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba i 1. miejsce dla Ady

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba i 1. miejsce dla Ady

Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba i … 1️⃣ miejsce podium dla Ady 🏆 A w zasadzie dwa pierwsze miejsca 🤩

Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba, który odbył się w sobotę 3 lipca, uznawany jest za najtrudniejszy wyścig w cyklu Bike Maraton. Wyścig ten zamykał Bike Week w Szklarskiej Porębie, w ramach którego parę dni w wcześniej odbywało się Bike Adventure, a jak wiecie, tam też byliśmy 😏

Kto by pomyślał, że po takiej etapówce ktoś skusi się jeszcze na powtórzenie trasy po czterech dniach. I wygra! A jednak😎 Jako, że celem na ten rok jest dla nich start we wszystkich edycjach Bike Maraton 2021, na powtórkę trasy Classic (33 km, 710 m przewyższeń) wybrali się oczywiście Adrianna Owczarek i Artur Owczarek.

Zróżnicowana trasa zawierająca zarówno szerokie i łagodne szutry, jak i wąskie strome podjazdy, czy bardzo kamieniste, karkołomne zjazdy, była w zasadzie taka sama jak ostatni etap Bike Adventure, a jednak, po opadach, w odczuciach nieco inna. W sam dzień startu, pomimo deszczowych prognoz, warunki były idealne do kręcenia: bez opadów i temperatura około 17 stopni, jednak w wielu miejscach zalegały kałuże i błoto, co uczyniło trasę grząską i jeszcze bardziej wymagającą niż parę dni wstecz.

Adrianna, która lubi tego typu trasy, zajęła 1 miejsce w kategorii K2 oraz 6 miejsce Open kobiet. Podwójne brawa👏👏

Tego dnia odbyła się również dekoracja klasyfikacji generalnej cyklu Bike Maraton za rok 2020, która z powodu pandemii nie mogła odbyć się na koniec zeszłorocznego sezonu.

Były więc wyjątkowe powody do radości, gdyż Adrianna Owczarek otrzymała zasłużoną statuetkę za 1️⃣ miejsce w generalce w kat K2 na dystansie Classic 🎉🎊 Wielkie gratulacje!

Wyniki

Pozostaje trzymać kciuki za powtórkę w 2021💪

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.