Tomek na Grand Prix Doliny Baryczy 2024

Ola
Napisane przez Ola w dniu

Czwarta edycja cyklu VeloBank VIA Dolny Śląsk to GRAND PRIX Doliny Baryczy - Memoriał W. Grundmanna i J. Wizowskiego, które odbyło się w minioną niedzielę w Żmigrodzie. Stawił się na niej konsekwentnie Tomasz Jabłoński, który tak opowiada o starcie na tej imprezie.

Trasa została wyznaczona na płaskiej, 18km rundzie ze startem i metą na żmigrodzkim rynku. Do wyboru trasy na trzech, czterech lub pięciu pętlach i odpowiednio 54, 72 i 90 km. Ja wybieram 3 pętle, czyli HOBBY 😉 Charakterystyka trasy zapowiadała szybki wyścig i to, że do mety dojedzie cała grupa.🏁 Tradycyjnie peleton podzielony został na grupy dobrane pod względem poziomu sportowego, każdy ma zatem szansę na rywalizację z zawodnikami na zbliżonym poziomie.

Pogoda w dniu startu idealna, praktycznie bezwietrznie…Starty poszczególnych grup następują punktualnie, tempo od startu mocne ale po paru minutach następuje uspokojenie i grupa się zjeżdza. I tak praktycznie wygląda sytuacja co zakręt, przyśpieszenie tempa i uspokojenie, taki lekki zakrętowy interwał 😉 Mimo to tempo jazdy wydaje się dość spokojne, ale cyferki mówią co innego 😁🚴

Jak było do przewidzenia na metę wpada cała grupa, kto miał siły i chęci finiszował jak zawodowi sprinterzy, reszta grupy dojeżdża bez napinki 😎

Ze względu na lokalizację i kilkukrotny przejazd przez centrum wydarzeń atmosfera wyścigu była gorąca, a i oprawa bardzo ciekawa 👍