Sebastian na Zimowym Biegu Piastów 2023

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Sebastian na Zimowym Biegu Piastów 2023

Zima wpędziła redakcyjną część naszego klubu w zimowy sen 😴🥱 Ale wiosnę w końcu czuć w powietrzu, tak więc wracamy do Was, wracamy ! 🙃😃😆

Zaczniemy jednak od wspomnień w mocno zimowym anturażu, może już ktoś zdążył zatęsknić za śniegiem❄️? 😜

Stałym punktem zimowego rozkładu jazdy jest, a jakże, Bieg Piastów. Stałym bywalcem tej imprezy - Sebastian 🤘👍💪

W dniu 5 marca o 9.40 stanął on na starcie wyścigu narciarskiego klasykiem na dystansie 25 km. Tak opisuje swoje zmagania z tym dystansem:

Pomimo iż śniegu było dużo na trasach, pogoda nas nie rozpieszczała, gdyż śnieg sypał od samego rana. Do tego lekki mróz i wiatr. O godz. 10.00 nastąpił start wyścigu. W tym roku ponownie z Polany Jakuszyckiej. I zaczęło się. Peleton zawodników mocno się rozciągnął w drodze do Działu Izerskiego. Stamtąd przez Kozi Grzbiet do Schroniska Orle. Przy schronisku drugi bufet i 14 km w nogach. Ciepłe Izo i wafelki z karmelem dały kopa na dalszą część wyścigu. Stamtąd trasą Spacerową ponownie do Działu Izerskiego w kierunku Inhalacyjnej i 16 kilometr zdobyty. Trasa Inhalacyjna to była istna rzeźnia pod górkę. Narty się cofały, zero torów. Dalej na Samolot do Jeleniej Łąki i szybko do Górnego Duktu. Mięśnie dawały już oznaki zmęczenia, ale trzeba było jeszcze wykrzesać trochę sił by dobiec do Polany. Górnym Duktem już z górki i po 3 godzinach i 10 minutach przekroczyłem linię mety.

Medal zdobyty 🏅💪

Atmosfery Polany Jakuszyckiej nie da się tak naprawdę opisać. Wszyscy są dla siebie życzliwi i uśmiechnięci, niezależnie od wieku i umiejętności. Polecam każdemu i narciarstwo biegowe i start w Biegu Piastów.

Widzimy się oczywiście na Rowerowym Biegu Piastów we wrześniu 😁

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.