Komorniki MTB Team na Poznańskiej Korbie 2021

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Poznańskiej Korbie 2021

Nadszedł ten dzień.

17 lipca wczesnym rankiem rozpoczął się dla wielu pierwszy w życiu tak długi wyścig – 176 km, czyli Poznańska Korba ! Start dwustu osób następował falami od 6 do 8 rano w idealnych warunkach: 24 stopnie, pochmurne niebo, minimalny wiaterek i gratisowa kawka na rozruch 😊.

Trasa przepiękna, prowadzona Rowerowym Pierścieniem dookoła Poznania, obfitująca we wszystkie możliwe nawierzchnie (tylko 20% asfaltu) wycisnęła z zawodników siódme poty (ok 900m przewyższeń). Na 112 kilometrze jedyny punkt odżywczy z kiełbaskami z ogniska, owocami, słodkościami i wspaniałą obsługą pomagającą nalać drżącym dłoniom wody czy izotonika a nawet piwka bezalkoholowego.

Rodziny, znajomi i kibice, dzięki wyposażonym trackerom, cały czas mogli śledzić i wspierać zmagania zawodników online na mapie trasy. Ostatnie 30-40 km w pełnym słońcu i żarze dodały smaczku i przypomniały o wszelkich wcześniejszych kontuzjach, słabościach oraz szlifowały hart ducha, wytrwałość i wytrzymałość. Niesamowita atmosfera wyścigu udzielała się wszystkim, czuć było swego rodzaju “elitarność zawodów” a jednoczesna solidarność w trudach całej rowerowej braci wsparta była doskonałą organizacją.

Na końcu, w cieniu kórnickich drzew, wśród tego doborowego towarzystwa buzowała wymiana doświadczeń, wrażeń i radości, a wielu niedowierzanie zamieniło w przekonanie, że tak! można to przejechać! za jednym zamachem! a nawet się pościgać! I przekroczyć swoje granice!

Ekipa KMTB zostawiła krew, pot i łzy radości na tych poznańskich szutrach w obsadzie:

  • Filip Sznajder
  • Izabela Michalak
  • Tomasz Michalak
  • Robert Ratajczak
  • Szymon Cisowski

Do zobaczenia za rok 😁

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.