Komorniki MTB Team na Szosowym Klasyku w Pniewach 2023

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Szosowym Klasyku w Pniewach 2023

Nie samym MTB człowiek żyje… Czasem też wskoczy na szosę! Tak też się stało w minioną niedzielę, gdzie natchnieni jeszcze minionym, pierwszym etapem Tour de Pologne poznańscy kolarze postanowili naśladować swoich idoli ze światowej czołówki. Okazję do takich emocji dostarczył trzeci etap cyklu imprez rowerowych Pucharu Polski Szosowych Maratonów Rowerowych, innymi słowy - Szosowy Klasyk Pniewy 2023.

Nasz klub dzielnie reprezentowało dwóch zawodników na dwóch dystansach. Michał zdecydował się na dystans Mini – 64 km a Tomek – 128 km. W roli podwójnych reprezentantów na dystansie MINI wystąpili też Jarosław Adamczak i Marcin Piątek - trudno im było się zdecydować 😉

Rejestracja uczestników rozpoczeła się o godzinie 7:00 ale impreza rozkręciła się na dobre o 10:00 wraz z pierwszymi startami. Zawodnicy podzieleni zostali na mniejsze grupy do 15 osób i startowali w 5cio minutowych odstępach czasowych. Było to niezbędne, ponieważ wyścig odbywał się w otwartym ruchu drogowym. Jako pierwszy swój wyścig rozpoczął Tomasz wraz z pierwszą grupą z odcinka MEGA, który składał się z dwóch okrążeń dystansu MINI. Michał wystartował o 11:05 w czternastej grupie.

Trasa przebiegała od Pniew, poprzez Chrzypsko Wielkie, Izdebno, Wróblewo, Ostroróg, Lipnicę i znów do Pniew. Dużym plusem było bardzo dobre oznakowanie drogi - zielone strzałki bezbłędnie prowadziły zawodników do celu. Jechało się prawie 😉lekko i przyjemnie, jednak dużym utrudnieniem okazał się - a jakże - silny wiatr, który sprawiał że lekko i przyjemnie bywało tylko chwilami 🙄 Sprawiał on też, że utrzymanie właściwego tempa sprawiało niektórym zawodnikom sporo kłopotów.

Po ukończeniu wyścigu na zawodników czekał dobrze zaopatrzony bufet i malownicze okolice Jeziora Pniewy. O godzine 16:00 odbyła się dekoracja zwycięzców.

Wyniki: https://b4sportonline.pl/szosowy_klasyk_pniewy/wyniki

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.