Komorniki MTB Team na Solid MTB Przyłęk 2023

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Solid MTB Przyłęk 2023

Na zakończenie majówki “Solidowych” kolarzy ugościł Przyłęk proponując im 22km i 330m przewyższeń na dystansie MINI, oraz odpowiednio 2 i 3 razy to samo na dystansach MEGA oraz GIGA.

Niezbyt ciepłe przedpołudnie, pomimo przebijającego się słońca, lekki ale wychładzający wiatr, niecierpliwił zawodników przed rozpoczęciem rywalizacji. Po pierwszych podjazdach jednak żałowali Ci, którzy ubrali na siebie jakąś dodatkową warstwę odzieży. 😉

Zgodnie z zapowiedziami na starcie IV już etapu cyklu Solid MTB 2023 stawiła się grupa zawodników Komorniki MTB Team.

Był wśród nich również nasz nowy „radjer” Karol Kmak #434, który zaledwie kilka dni przed zawodami dołączył do naszej 💚🖤 rodziny. 💪

Karol startował już w kilku edycjach cyku Solid MTB w tym i poprzednim roku, ale Przyłęk był jego debiutem, jeśli chodzi o start z przynależnością klubową. 💥

Poniżej kilka zdań podsumowania środowych zmagań oczami naszego nowego zawodnika.😊

„Mając za sobą błotniste Kamionki, nie narzekałem dziś na odrobinę piasku.

Po przejechaniu pierwszej części w dość dobrym tempie, organizm stwierdził, że na dzisiaj już dosyć i objawił mi to bólem pleców szczególnie odczuwalnym na podjazdach. Nogi i płuca jeszcze dawały radę, ale ból pleców był silniejszy i w dalszej części tempo mocno spadło.

Najbardziej wymagający dla był zjazd w końcowej fazie wyścigu. Wąska ścieżka obsadzona drzewami jakby celowo kierownica roweru MTB miała się tam nie zmieścić. Grząski grunt wystające pieńki i zakręty, a raczej nawroty powodowały, że płynny przejazd tego odcinka wymagał perfekcyjnego opanowania maszyny.

Nie obyło się bez błędu! Przy pokonywaniu zakrętu w ostatnim momencie przed oczami pojawiła mi się leżąca równolegle do trasy odstająca gałąź. Musiałem nagle hamować i wypiąć się z bloków, ale być może uratowałem w ten sposób szprychy w kołach mojej Meridy.

Mimo kilku niedogodności pierwszy występ w barwach Komorniki MTB Team uważam za udany i liczę, że z każdym wyścigiem doświadczenie, forma i technika będzie rosła. Wyścig to zarazem najlepszy trening, gdzie można przetestować swoje umiejętności w warunkach bojowych i zmusić się do jeszcze większego wysiłku pod presją ścigających zawodników.

Z niecierpliwością czekam na Solid MTB Owińska”

Oprócz Karola na wymagającej trasie w Przyłęku mogliście spotkać również pozostałych naszych „Solidbikerów” 👊 w składzie:

  • Łukasz Stachowiak #308
  • Mateusz Koszyczarek #167
  • Przemysław Marek #210
  • Zbigniew Bocian #609

Wyniki dostępne na stronie: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5513

Warto dodać, że oprócz wyścigów rowerowych w Przyłęku odbyła się rywalizacja biegowa #SolidRUN. Tam również mieliśmy swoich reprezentantów i swoje sukcesy 🏆😍 … ale o tym już w osobnym poście.

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku 🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.