Komorniki MTB Team na piątym etapie Solid MTB #05 w Wągrowcu

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na piątym etapie Solid MTB #05 w Wągrowcu

W minioną niedzielę nie mogło nas zabraknąć na piątej już odsłonie cyklu Solid MTB, która odbyła sie w Wągrowcu. Był to pierwszy start w nowej lokalizacji i nowe miasto w kalendarzu, które przywitało nas na stadionie wągrowieckiego OSIRu.

Pochmurny poranek nie zapowiadał przyjemnego startu, a chłodny wiatr zawiewał po plecach. Deszczowa pogoda, która utrzymywała się przez kilka poprzednich dni sprawiła że ziemia w leśnych odcinkach trasy była mokra, a wilgotne korzenie stwarzały zagrożenie dla stabilności kół. Na szczęście słońce wzeszło tuż przed startem co tchnęło w zawodników nadzieję na przyjemną jazdę.

Razem z rozpoczęciem trasy napotkaliśmy wąską bramę, która wymusiła zatrzymanie się, aby pokonać ją bezkolizyjnie. Poprowadziła nas ona na zjazd wąską ścieżką pełną korzeni i drzew nad sam brzeg jeziora, wzdłuż którego to prowadził dalej długi przejazd, następnie mostek ułożony z palet na około 5 km trasy, krótki odcinek asfaltowy i powrót na leśne trakty. Dopiero od połowy dystansu droga zrobiła się szersza, dając możliwość wyprzedzania przeciwników i sporego poprawienia wyników. Końcówka trasy z kolei to promenada i silnejsze wzniosy, które wyprowadziły nas na ostateczną drogę do mety.

Nowa trasa ciekawa, wymagająca co nieco zaplecza technicznego i rozwagi aby uniknąć kontuzji i czerpać przyjemność z jazdy.

Solid MTB przygtował trzy dystanse: MINI: 20 km, przewyższenia ok. 150m, MEGA: 40 km, przewyższenia ok. 330m, GIGA: 60km, przewyższenia ok. 510m.

Komorniki MTB Team reprezentowało trzech muszkieterów na dystansie MINI:

  • Mariusz Bocian
  • Zbigniew Bocian
  • Michał Piątek

Wyniki: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5269

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Komorniki.MTB/posts/3181756038808703

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.