Komorniki MTB Team na Finał Bike Maraton 2021 - Bike Maraton Sobótka 2021

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Finał Bike Maraton 2021 - Bike Maraton Sobótka 2021

Komorniki MTB Team na Finał Bike Maraton 2021 - Bike Maraton Sobótka i finałowe🥇 ZŁOTO 🥇dla ADY 💚🖤

W minioną sobotę finałową edycją w Sobótce zakończył się tegoroczny cykl wyścigów spod znaku Bike Maraton. Choć miejscowość ta nie leży w górach, pobliska Ślęża dostarcza kolarzom stricte górskich doznań, a Ślężański Park Krajobrazowy zapewnia połacie lasu i kilometry zatopionych w nim tras. Ten rejon znany jest z kilku innych imprez rowerowych ale też po prostu jako świetna miejscówka na sobotni wypad z rowerem.

Delegacja 😉 z Komorniki MTB Team w składzie: Adrianna Owczarek i Roland Socha na dystansie MEGA, Artur Owczarek i Jarosław Matłoka na dystansie CLASSIC stanęła na starcie wyścigu orzeźwiana chłodem jesiennego przedpołudnia. Niemniej słońce i wysiłek szybko zmieniły stan rzeczy. Od samego startu trasa prowadziła to w górę, to w dół. Wąskie, interwałowe ścieżki, kamieniste drogi, strome, niewygodne podjazdy po korzeniach, wymagające, techniczne zjazdy. Amortyzatory naprawdę miały co robić! Sporadyczne mikro-wypłaszczenia nie dawały wytchnienia ani im, ani zawodnikom, luźne kamienie nawet tam dawały do wiwatu. Kto by pomyślał, że ta samotna góra może być aż tak charakterna, a jej zbocza potrafią dopieścić miłośników prawdziwie górskiego MTB. Wbrew pozorom to miejsce w 💯% zasłużyło na finał Bike Maraton!

A Ada na złoty medal etapu w kategorii K2 MEGA 👍 Gratulujemy 💪👏

Wieczorem odbył się Finał - ceremonia dekoracji najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej za sezon 2021.

W miłej atmosferze okraszonej muzyką w hali namiotowej wyróżniona została najlepsza dziesiątka w każdej kategorii wiekowej na każdym z dystansów: Fun, Classic, Mega i Giga a także zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej.

Nasza reprezentantka - Adrianna Owczarek, która rok temu wygrała kategorię wiekową K2 na dystansie Classic, w tym roku cieszyła się z 1️⃣ miejsca w kategorii K2 na znacznie bardziej wymagającym dystansie Mega 🙂 Odebrała zasłużony puchar oraz nagrody rzeczowe, oczywiście rowerowe 😁 Wytrwałość, determinacja, forma i technika zostały nagrodzone. Wielkie gratulacje!!💪👏

Późnym wieczorem nastał czas na pożegnania, życzenia zdrowia i dobrze przepracowanej zimy. Już wyczekujemy wiosny, mając nadzieję, że sezon 2022 nie będzie zakłócony przez pandemię i szkicując plan treningowy na późną jesień i zimę.

Wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3449/

Film: https://www.facebook.com/BikeMaraton/videos/1287648131663950/

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.