Komorniki MTB Team na ChampionMan Duathlon Czempiń 2021

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na ChampionMan Duathlon Czempiń 2021

Komorniki MTB Team na ChampionMan Duathlon Czempiń 2021 - Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim.

Czempińskie zawody to najbardziej prestiżowa i największa tego typu impreza w Polsce. To piąta edycja największych zawodów duathlonowych w Polsce.

W 2021 roku po raz drugi przeprowadzono Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim 10km biegu, 60km na rowerze i 10 km biegu.

Było to swoiste odwołanie do historii duathlonu, ponieważ właśnie na podobnym dystansie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w duathlonie, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych (Palm Springs) w 1990r., gdzie startowano odpowiednio na dystansach: 10km - 62km - 10 km.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Płaska szybka trasa rowerowa w nieustannym deszcz, który przemoczył każdego do suchej nitki a mocny wiatr i temperatura w okolicach 10 st. C zdecydowanie nie sprzyjała poprawie życiówek.

Jednak podniosła atmosfera imprezy i doping kibiców w każdej miejscowości, przez którą biegła trasa rowerowa, oraz w samym Czempiniu podczas etapów biegowych dodawały każdemu skrzydeł i woli walki.

Te jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zawodów sportowych w Polsce ukończyli z powodzeniem nieugięci i nieustraszeni członkowie naszego klubu w składzie: Izabela Michalak, Maciej Marczak, Jakub Jezierski, Tomasz Michalak.

Wyniki: http://www.duathlonczempin.pl/wyniki-2021/

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Komorniki.MTB/posts/3005171046467204

Niektórzy “nigdy więcej” inni niecierpliwie oczekujący kolejnej edycji – Wszyscy “NAJLEPSI” jak mówi biografia Jerzego Górskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku 🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.