Komorniki MTB Team na Bike Maraton Srebrna Góra - Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB 2021

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Bike Maraton Srebrna Góra - Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB 2021

Ada kończy wyścig z 🥉brązowym medalem 🥉 Brawo 👏👏 W tegorocznym kalendarzu cyklu Bike Maraton pojawiają się wyjątkowe imprezy, wśród nich Mistrzostwa Polski XCM, które to zagościły właśnie na BM w Srebrnej Górze.

Miejscówka na tak prestiżowe wydarzenie akuratna. Wymagające i różnorodne trasy wokół Twierdzy Srebrna Góra oraz w Górach Sowich i Górach Bardzkich sprawdziły zawodników w przeróżnych warunkach. Połączenie typowych górskich wspinaczek po kamienistych drogach i usianych korzeniami ścieżkach z gładkimi singlami Singletrack Glacensis i zjazdami Trasy Enduro Srebrna Góra - NS BIKES przetkane gdzieniegdzie łąkami czy asfaltem i okraszone tabunem kurzu i szczyptą błota - no można było się wykazać! Mistrzostwa odbyły się na dystansie Giga BM, z którym zmierzył się też nasz zawodnik, Tomasz Wróbel, startując tym samym ramię w ramię z elitą kolarstwa górskiego w Polsce, w tym z tegorocznymi mistrzami czyli Maja Włoszczowska i Filip Helta. Zwycięzcom gratulujemy!

W Srebrnej Górze w barwach KMTBT startowali również Adriannna Owczarek (Mega) i Artur Owczarek (Classic)dorzucając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej BM (Ada kolejny medal do kolekcji 😁) oraz Aleksandra i Jacek Socha (Fun) i Roland Socha (Mega) realizując projekt “aktywna rodzinna sobota😜”.

Na mecie spore zmęczenie, ale zadowolenie z jazdy dużo większe. Trasy na tyle ciekawe i wyważone, że nie było na co narzekać, no może poza 9-kilometrowym podjazdem na CLASSICu w drugiej połowie trasy 😉. Krótki relaks w namiocie PENCO Polska, parę słów z trenerem i pyszna pomidorówka. Suma sumarum udany dzień👌

BM to jedna z niewielu imprez górskich MTB, która jest dostępna dla młodszych i starszych juniorów. Warto ich tu zabrać i pokazać “z czym to się je”. Kolejną imprezą, na której wystartują nasi młodzi zawodnicy i zawodniczki to 7 Rowerowy Bieg Piastów 😊 i to już za dwa tygodnie!

Dystanse: Giga 77 km i 2400 m przewyższeń Mega 52 km 1400 m przewyższeń Classic 35 km 950 m przewyższeń Fun 18 km 530 m przewyższeń

Wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3404/

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.