Komorniki MTB Team na Biegu Poznaniaka

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Biegu Poznaniaka

W piękną sobotę 11 czerwca dwaj zawodnicy Komorniki MTB Team stawili się w Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, aby po raz kolejny wziąć udział w Bieg Poznaniaka dla przedszkolaka.

Idea szczytna, bo całość zgromadzonych opłat startowych wpiera Aperio Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem .

W tym roku zorganizowano Biegi Dziecięce po terenie Muzeum, które cieszyły się tak dużą popularnością, że na większość dystansów zabrakło miejsc, oraz marsz Nordic Walking i Bieg Główny na dystansie 5km.

Na udział w Biegu Głównym zdecydowali się ponownie zawodnicy naszego klubu: Paweł Perz oraz Marcin Przybyła.

Dystans na oko krótki, jednak trasa biegu została wytyczona na przylegającym do Muzeum, terenie Wielkopolski Park Narodowy ze wzgórzem i wieżą Bierbaumów na szczycie. Dość dodać, że pod wieżę trzeba było podbiegać 3 razy za każdym razem z innej strony, ale urok trasy i meta wśród szpaleru starych lip na terenie Muzeum wynagradzały wszystko.

Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko – szczególnie Paweł, który stanął na 2 miejscu podium w swojej kategorii wiekowej 🥈– Gratulacje!!!

Charytatywna idea biegu i wyśmienita organizacja (mieliśmy nawet swoich przedstawicieli wśród wolontariuszy) – na pewno w przyszłym roku również pojawimy się na starcie, aby dołożyć swoją cegiełkę do działalności Stowarzyszenia.

Szczegółowe wyniki na stronie: https://time4run.com.pl/imprezy/bieg-poznaniaka-dla-przedszkolaka/

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.