Komorniki MTB Team na Akwen Czerwonak 2023

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na Akwen Czerwonak 2023

AKWEN Czerwonak to takie miejsce, które przyciąga nas od lat. Triathlon Czerwonak to z kolei impreza, w której bierzemy udział jako KOMORNIKI MTB TEAM od lat pięciu. Jedyna taka impreza w powiecie, gdzie etap rowerowy rozgrywany jest na rowerach MTB/gravel.

W międzyczasie pojawił się także CZERWONAK CROSS DUATHLON wchodzący w Duo Cykl Wielkopolska rozgrywany w tym samym miejscu, w którym jako TEAM również od zawsze obowiązkowo się meldujemy. Jedna z najciekawszych edycji Solid MTB z jakiegoś powodu również staruje z tego samego miejsca 😉… Przypadek?? 😏

Nie mogło nas w tym magicznym miejscu, zwanym „CZERWONACKIMI MAZURAMI”, zabraknąć i w tym roku. I choć etap pływacki został przeniesiony z większego zbiornika długości 750m do mniejszego, w którym trzeba było przepłynąć ten sam dystans, ale pokonując 1,5 kółka wokół jeziora, impreza nic nie traci na randze i klimacie.

Do niezawodnych w tej dyscyplinie, Izy i Tomka Michalaków 👌, dołączył żądny wrażeń i wciąż zaskakujący nas podejmowaniem nowych wyzwań Maciej Marczak 💪

Parę słów od nich ⬇️⬇️

Start, jak co roku, o godzinie 16:00.

Przy ponad 30⁰C i prażącym słońcu był najprzyjemniejszym startem triathlonu w jakim braliśmy udział w tym roku.

Niestety po pokonaniu dystansu o długości 750 m, trzeba było opuścić przyjemną wodę i przejechać dwa kółka w lesie rowerem MTB, łącznie 22km. Trasa przycieniona, szybka, dzień wcześniej obficie zlana przez organizatorów wodą, dzięki czemu piasku na trasie nie było prawie wcale, a szybkie dukty leśne sprawiały dziką przyjemność pedałowania. Ten kto wymyślił bieganie po rowerze, niech będzie przeklęty 🥵, tu bajka się kończy… Choć pozostało tylko 5 km do mety, to bieg po żwirowym piasku wokół zbiorników wodnych w palącym słońcu dawał się każdemu we znaki. Na szczęście całej naszej TEAMowej trójce biorącej udział w tych zawodach udało się je szczęśliwie zakończyć, a żeby tego było mało, Iza obroniła zdobyte w poprzednim roku 3️⃣ miejsce w K4 i ponownie stanęła na podium 💪🥉🏆🎉.

My wracamy tam obowiązkowo za rok! Dołączycie? Nie pożałujecie 👌👌

Wyniki na stronie: https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.