Komorniki MTB Team na 6. edycji MTB Kaczmarek Electric w Żerkowie

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na 6. edycji MTB Kaczmarek Electric w Żerkowie
  1. edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022 zawitała 19 czerwca do “Szwajcarii Żerkowskiej” i Żerkowa, malowniczej miejscowości położonej wśród wielu wzgórz sięgających 161 m n.p.m., a dokładniej centralnie pod jej element symboliczny, telewizyjną wieżę przekaźnikową.

To właśnie w tym miejscu w latach 2013 oraz 2014 odbywały się Mistrzostwa Polski oraz eliminacje Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim MTB XCO,XCE, w których udział brali oraz wygrywali Maja Włoszczowska, Ania Szafraniec, Marek Konwa, Piotr Brzózka czy Bartłomiej Wawak. Stad poniekąd wzięło się powiedzenie, ze nie ma lepszego miejsca do ścigania w Wielkopolsce.

Tegoroczne zawody okraszono długimi podjazdami na szczyty, z których, w ramach nagrody za poniesiony trud 🥵 można było podziwiać żerkowskie krajobrazy. Ekstremalne warunki pogodowe nie pomagały. Żar lejący się z nieba a przy tym silne podmuchy wiatru, które w tym akurat przypadku, choć męczące, okazywały się zbawienne. Na trasie ustawiono dodatkowe punkty bufetowe, jednak w tym dniu podawana na nich woda częściej pełniła rolę zimnego prysznica.

Nie wszystkim zawodnikom udało się dojechać do mety, a tych, którym się to udało z pewnością możemy nazwać zwycięzcami 💪

W Żerkowie Komorniki MTB Team reprezentował Krzysztof Skaza na dystansie Mini 24 km, 500up.

Brawa za wytrzymałość 👏👏

Wyniki: https://mtb.ke.pl/klasyfikacja/wyniki-zerkow-2022-06-19/

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.