Komorniki MTB Team na 46. Biegu Piastów 2022

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Komorniki MTB Team na 46. Biegu Piastów 2022

Bieg Piastów to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w tej części Europy, narciarskich biegów masowych zaliczany do prestiżowej serii Worldloppet.

Start biegu Piastów na dystansie 25 km odbył się 10 lutego o godz.10.00 na Polanie Maliszewskiego. W tym właśnie biegu - wybierając spośród wielu składających się na to wydarzenie - udział wzięli Iza i Tomek. Był to ich pierwszy start w tej dyscyplinie i w tych zawodach, bo wersję rowerową mają już za sobą. Pod względem frekwencji to jeden z największych biegów narciarskich tej długości na świecie.

Trasy wszystkich dystansów prowadzą przez piękne tereny Gór Izerskich, w tym roku dopieszczone jak należy śniegiem. Atmosfera między zawodnikami wspaniała, pełna radości i przyjacielskiej rywalizacji. Bieg na 25 km jest Memoriałem Wandy i Jerzego Lechowiczów – niezwykle zasłużonych dla rozwoju narciarstwa klasycznego w Polsce działaczy i szkoleniowców.

Tomek tak wspomina ten debiut: “Nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać, pierwsze zawody w nowym sezonie i do tego debiut w tak dużej i prestiżowej imprezie! Nie obca nam była trema na starcie… Pogoda dopisała, warunki śniegowe idealne, ujemna temperatura, brak wiatru i czasami przebijające się promyki słońca pozwalały cieszyć się nam z każdego przejechanego kilometra.”

Piękny start, piękna impreza 👍

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku 🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.