Adrianna z medalem na Akademickich Mistrzostwach Polski 2023

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Adrianna z medalem na Akademickich Mistrzostwach Polski 2023

W dniach 9-11 maja, czyli dla odmiany nie w weekend 😉, odbyły się coroczne AMP - Akademickie Mistrzostwa Polski. Tym razem na lokalizację wybrano Lasek Wolski w Kraków. Z naszej “stajni”, choć w barwach macierzystej uczelni, studencką rywalizację podjęła Adrianna Owczarek. Oto jak wspomina te mistrzostwa.

“Problemy techniczne zaczęły się już dzień przed startem, gdyż po przyjeździe okazało się, że mam wyrwaną linkę od amortyzatora po spotkaniu rowera z ptakiem na dachu samochodu 😅🙈 (model skalpel 4 w posiadaniu przyszłego weterynarza 🤣)Na szczęście koledzy z drużyny to złote rączki i dramat został skutecznie zażegnany 👌🙏

Po obejrzeniu filmiku z objazdu trasy byliśmy nastawieni na maratonowe, szybkie i łatwe technicznie ściganie. Na miejscu okazało się jednak, że Lasek Wolski w Krakowie to XC w czystej postaci! Dropy, serpentyny, sztywne podjazdy (na odcinku 4 km prawie 200 m w pionie!), bandy, stoliki, jedym słowem od wyboru do koloru 😅 na początku było trochę obaw, jak sobie poradzę z tak techniczną trasą, jednak po objeździe i przedyskutowaniu techniki z drużyną, zakochałam się w niej 😍 oby więcej takich tras, na których nie ma czasu na nudę i gdzie można szkolić technikę.

Pogoda była rewelacyjna, pełnia słońca. I tak 10.05 ruszyłam na trasę w ramach czasówki z dopingiem koleżanek i kolegów z drużyny. Wywalczyłam na niej start w wyścigu ze startu wspólnego z 10 miejsca. Wyścig główny już nie poszedł tak łatwo. Mimo, że technicznie poradziłam siebie lepiej, to nogi już nie były świeże, a wąskie single z przeszkodami nie ułatwiały jazdy w grupie. Ostatecznie tego dnia zakończyłam rywalizację na 14 miejscu.

W klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych na czasówce zajęłam 2 miejsce a ze startu wspólnego 3 miejsce.

Posiniaczeni, ale zadowoleni, pełni pozytywnych emocji zakończyliśmy tegoroczne AMP. Dziękuję, moja drużyno, za wsparcie i pomoc. Wielkie podziękowania dla AZS UP Poznan Cycling Team i trenerki Karoliny Dopierały. Bez Was nie byłoby to możliwe 👊 “

Wielkie gratulacje 🤝 Teraz czas na kolejne medale na Solidowych i Bikemaratonowych ścieżkach 👍👍😄

Szczegółowe wyniki tej rywalizacji znajdziecie tutaj: https://www.ampy.pl/dyscypliny/kolarstwo-gorskie

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.