Adrian na Ultra Dziki Zachód 2024

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Adrian na Ultra Dziki Zachód 2024

Trasy ultra stają się coraz bardziej popularne. Jest to widoczne również wśród naszych zawodników. Mamy od niedawna w portfolio kolejny taki start w naszych 🟢⚫️ barwach, tym razem na Ultra Dziki Zachód, na którym to 11 maja wystartował Adrian Mojzykiewicz. Gospodarzem imprezy było Miasto Gubin. Bardzo na zachodzie.

To był Mój drugi taki długi dystans, po Korbie. Pogoda rewelacja! Start o 7.30 przy 12°C, na trasie max 21°C. Lekkie zachmurzenie. Idealnie! Na starcie wszyscy uśmiechnięci, choć niektórzy mocno skupieni - wiadomo, wynik (nie)jest najważniejszy 😜.

Przede mną trasa SHORT, bardzo płaska, 162 km i 680m UP, choć nawierzchnia zróżnicowana: przepiękne drogi szutrowe, troszkę asfaltów i płyt betonowych, strefy pustynnych piasków też się zdarzały, bruki niczym PARYŻ-ROUBAIX również, do tego blisko 40km po wałach przeciwpowodziowych w trawie po kolana wzdłuż Nysy Łużyckiej.

Turystycznie trasa bardzo widowiskowa. Liczne kościoły , zamki, mosty, stawy, jeziora, kanały, obiekty hydrotechniczne (czynna elektrownia szczytowo-pompowa wybudowana jeszcze przez Niemców). No i bomba! Wymarła wieś Czeklin☠️. Jak zwykle na takiej trasie poznajemy nowych “zakażonych wirusem RoVeR’’. Wymieniamy doświadczenia, wspominamy, wspólnie walczymy ze swoimi słabościami. Ogólnie kwintesencja wyścigów długodystansowych….

Punkty kontrolne zapewniają dobre zaplecze a nawet ciepłe jadło. Co do wyników?

Ja tradycyjnie w środku stawki 😅 Ciekawostką jest jednak to, że aż 10 zawodników na mecie zmieściło się wraz ze mną w krótkim, 5-minutowym przedziale czasu /8.20-8.25/ Dla ultra-ultrasów przygotowano dystans 350 km. Na liście wyników widnieją na nim 33 osoby … 💪👏

Brzmi zachęcająco, prawda? Może warto poeksplorować tamte rejony? Przy tej okazji warto też wspomnieć o tym, co w temacie długich dystansów wydarzy się za chwilę:

  • 25 maj Rowerowe Sowie 2024 - Góry Sowie na RAZ ! 120km 3kmUP
  • 15 czerwiec Pyra Trail 150km 3.6km UP
  • 22 czerwca Poznańska Korba 2024 180km

Do zobaczenia na trasie!

Link do wyników: https://ultradzikizachod.pl/lista-startowa/

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku 🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.