Mateusz na Duo Cykl Wielkopolska w Murowanej Goślinie 2024

Ola
Napisane przez Ola w dniu
Mateusz na Duo Cykl Wielkopolska w Murowanej Goślinie 2024

Sezon na Duathlony wystartował na dobre! Jeden weekend i dwie ważne imprezy biegowo-rowerowe w okolicy! 🤯👍 W niedzielę 12 maja odbył się drugi etap z Duo Cykl Wielkopolska który zawitał do Murowana Goślina. Była to pierwsza edycja tego znanego cross-duatlonu w tym miejscu i już możemy powiedzieć, że jest to strzał w dziesiątkę 💪 Pozostaje pytanie: czy słowo “Duo” oby na pewno jest wciąż aktualne??

Na starcie tej imprezy stanął nasz klubowicz Mateusz Koszyczarek, który od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w tym rodzaju rywalizacji. Jego kompanem był Adrian, biegający znajomy. Parę słów od Mateusza ⤵️

“Duathlon, jak sama nazwa wskazuje 😉😁 ma trzy części bieg-rower-bieg. Pierwszy bieg Adriana to 6 km po czym po wbiegnięciu do strefy zmian jego zadaniem jest przekazanie mi chipa na nogę, następnie ja mam do pokonania 19 km rowerem, a dokładnie dwie pętle po 9,5 km.

Trasa bardzo szybka, od razu po wybiegnięciu ze strefy zarzuciłem mocne tempo. Pierwsze klimometry prowadziły leśnymi drogami, szerokimi szutrami, raz lekko pod górkę, raz z górki. Żeby nie było tak łatwo dużą przeszkodą był grząski piasek, który nie raz powodował, że traciłem kontrole nad kierownicą.

Następnie wjeżdżaliśmy w singielek wzdłuż jeziora, który był dosyć szybki lecz momentami wystające korzenie oraz mała przestrzeń między drzewami powodowała zawahanie. Mimo to obyło się bez przygód 👍 Znów powrót na szeroką drogę, długą i z górki, więc można było przycisnąć.

Drugie okrążenie już szybsze, bo znałem trasę i “mogłem sobie pozwolić”😆 Zbliżając się do strefy zmian udaje mi się wyprzedzić kilka osób, wbiegam do strefy, zamieniam się chipem z Adrianem, który biegnie drugi raz, tym razem 3,5 kilometra. Chwila oddechu i idę na metę, gdzie czekam aż wróci mój kompan. Po wbiegnięciu na metę zbijamy sobie “piątkę” 🤜🤛, odbieramy medale, ładujemy spalone kalorie i odpoczywamy.

Finalnie meldujemy się na 5. miejscu OPEN, ja wykręcam drugi czas z rowerzystów co jest dla mnie dużym zaskoczeniem 😲☺️. Adrian również zrobił dobrą robotę także oboje jesteśmy zadowoleni. Pogoda dopisała wyśmienicie, trasa dobrze oznakowana i zabezpieczona, brawa dla organizatorów.”

Trzeba przyznać, że tego typu rywalizacja zbiera coraz więcej osób ponieważ samych startujących indywidualnie było aż 130! Wielkie brawa dla wszystkich 💪

A chłopakom gratulujemy świetnych wyników 👏👏 Mateusz - wymiatasz! 💪👊

Wyniki: https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Komorniki MTB Team - zawsze w dobrym kierunku 🙂

Ola

Ola

Redaktor tekstów i mediów dotyczących działalności Komorniki MTB Team.